Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'file:///C:\Users\GONZO\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpg'
There was a problem loading image 'file:///C:\Users\GONZO\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpg'

Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy podatnicy VAT mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

 

JPK_VAT to nic innego jak zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, które wynikają z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej  w określonym układzie i formacie (schemat XML) do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni nawet jeśli rozliczasz się kwartalnie.

Zatem pliki JPK_VAT masz obowiązek wysyłać co miesiąc, elektronicznie w terminie do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. 

 

Podatniku, jeśli nie korzystasz ze specjalistycznych programów finansowych Ministerstwo Finansów udostępnia Ci bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT.

Jak złożyć JPK:

1.      Wejdź na stronę www.jpk.mf.gov.pl.

2.      Pobierz tabelę w formacie arkusza kalkulacyjnego (csv).

3.      Wpisz do niej dane z rejestru VAT w odpowiednie kolumny i wiersze tabeli (są one niezbędne do wygenerowania JPK_VAT).

4.      Załóż profil zaufany. Do wysłania plików JPK_VAT potrzebujesz profilu zaufanego (informacje o profilu zaufanym znajdziesz niżej) lub certyfikatu kwalifikowanego.

5.      Pobierz ze strony www.jpk.mf.gov.plaplikację KLIENT JPK 2.0, która służy do konwersji plików w formacie csv do pliku w formacie xml oraz do wysyłki plików JPK.

6.      Prześlij wypełnioną tabelę przez aplikację KLIENT JPK 2.0 przy pomocy bezpłatnego profilu zaufanego (e-PUAP) albo kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

7.      Pobierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

 


 

Profil zaufany

To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w Internecie (służy jako twój elektroniczny podpis). Za jego pomocą możesz łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany#scenariusz-w-punkcie-potwierdzajacym

 

 Jeśli zaś korzystasz z komercyjnego programu finansowo-księgowego sprawdź, czy ma on funkcję wysyłki za jego pośrednictwem plików JPK_VAT lub czy możesz bezpośrednio pobrać
z programu dane do aplikacji JPK 2.0.

 

W przypadku ujawnienia nieprawidłowości w wysłanym JPK_VAT otrzymasz wiadomość SMS lub e-mailem – w celu ich wyjaśnienia skontaktuj się z pracownikiem Urzędu Skarbowego
w Ostrowi Mazowieckiej pod nr telefonu 29 645 20 30 bądź 29 645 20 24.

 

Konsekwencje niezłożenia plików JPK_VAT

Jednolity Plik Kontrolny ma charakter informacji podatkowej dlatego niezłożenie go w terminie może spowodować sankcje karno- skarbowe.

 

Podatniku VAT już teraz możesz testować składanie plików JPK_VAT za 2017 r.

Dzięki temu:

- upewnisz się, czy twoje rozliczenie jest poprawne,

- sprawdzisz z czym wiąże się nowy obowiązek i przygotujesz się do niego wcześniej,

- otrzymasz szybszy zwrot VAT – do 25 dni przy rozliczeniach za październik, listopad
   i grudzień 2017 r.

 

Więcej informacji na temat JPK_VAT:

1.     www.jpk.mf.gov.pl

C:\Users\GONZO\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpg

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!