Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA


b_300_225_16777215_00_images_zdjecia_2017_piknikrod2017_piknikrod2017-20.jpg

9 września w sobotę na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym  „RELAKS” w Małkini Górnej odbyły się obchody „Dnia Działkowca”.  Była to nie jedyna okazja do świętowania.

 

W tym roku bowiem odbywają się obchody 120 lat Ogrodnictwa Działkowego w Polsce. Pierwsze w ogródki działkowe pod nazwą "Kąpiele Słoneczne" na terenach polskich będących w tym czasie pod zaborami założone zostały w Grudziądzu przez doktora Jana Jalkowskiego  w 1897 roku .

  

 

 

Kilkadziesiąt lat później w 1982 roku powstał Rodzinny Ogród Działkowy „RELAKS”.  W tym roku  przypada 35 rocznica jego utworzenia. Na powierzchni 4,52 h znajduje się 129 działek, które w ocenie władz PZD stanowią jeden z najpiękniej zagospodarowanych Rodzinnych Ogrodów Działkowych na wschodnim Mazowszu. Na gruntach przekazanych przez Gminę pod utworzenie Ogrodu rósł tylko dziki czosnek – jak wspominają najstarsi działkowcy. Na chwilę obecną jest to przepiękna oaza zieleni pełna drzew owocowych, krzewów oraz upraw warzywnych. Wzbogacona o estetyczne altany i małą architekturę.

 

Na obchody „Dnia Działkowca” połączone z rodzinnym piknikiem przybyło ok. 150 działkowców z rodzinami. Wśród zaproszonych gości obecnych na  uroczystość była Pani Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna oraz Pan Jan Nowociński jako przedstawiciel Mazowieckiego Okręgowego Zarządu PZD. Pani Wójt w krótkim wystąpieniu podkreśliła istotną rolę jaką odgrywa ROD „RELAKS” w kształtowaniu pozytywnego wizerunku estetycznego gminy. Pan Jan Nowociński przekazał ze strony Zarządu Okręgowego PZD gratulacje z okazji jubileuszu Ogrodu i wyrazy uznania za wkład pracy działkowców nie tylko mającej wpływ na wygląd i estetykę działek, ale także w działaniach na rzecz obrony ogrodnictwa działkowego w Polsce, w których to działaniach ROD „RELAKS” miał swój istotny udział. Na ręce Prezesa Zarządu Jacka Bogdana przekazał pamiątkowy dyplom z okazji 120 lecia Ogrodnictwa Działkowego w Polsce.

 

W trakcie oficjalnego rozpoczęcia spotkania ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej zagospodarowaną działkę. Wyróżnione zostały 3 działki, których użytkownicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci opryskiwaczy oraz książki o tematyce ogrodniczej. Wyróżniono też książkami osoby, które czuwały nad zorganizowaniem części piknikowej uroczystości. W miłej atmosferze i przy dobrej muzyce działkowcy biesiadowali do późnych godzin wieczornych.   

 

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd