Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Ogłoszenie o przyjmowaniu wniosków rolników
o oszacowanie strat powstałych w związku
z wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

 

W związku z wystąpieniem szkód w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych m.in. suszy, huraganu itp. w dniu 19.07.2015 r. informuję, że została uruchomiona procedura w sprawie oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych.

W związku z powyższym osoby, u których wystąpiły szkody w uprawach spowodowane wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych proszone są o składanie wniosków o oszacowanie szkód.

  

Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy w Małkini Górnej pok. nr 3 do dnia 31.07.2015r. w godz. od 800 do 1500.

Następnie Gminna Komisja do spraw szacowania skutków klęsk żywiołowych dokona szacowania wielkości szkód w zgłoszonych gospodarstwach domowych rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej na podstawie przeprowadzonych wizji lokalnych.

Producenci rolni, po oszacowaniu strat w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, w tym suszy, huraganu mogą korzystać z następujących form pomocy:

1. Z kredytów preferencyjnych na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej.

Oprocentowanie kredytu dla rolnika wynosi aktualnie:

- 2,09 %w skali roku dla kredytów na wydatki bieżące dla rolników, którzy posiadają polisę ubezpieczeniową upraw rolnych i zwierząt gospodarskich przynajmniej od jednego ryzyka,

- 3,14 %w skali roku dla kredytów na wydatki bieżące dla rolników, którzy nie posiadają polisy ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich,

- 3 %w skali roku dla kredytów na odtworzenie środków trwałych;

2. Odroczenia terminu płatności składek i rozłożenia ich na dogodne raty, a także umorzenie w całości lub w części bieżących składek z tytułu ubezpieczenia społecznego rolników – na wniosek rolnika złożonego do KRUS;

3. Odroczenia i rozłożenia na raty płatności z tytułu umów sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz ulg w opłatach czynszu, a także umorzeń raty płatności czynszu z tytułu umów dzierżawy – na wniosek rolnika złożony do Agencji Nieruchomości Rolnych.

Ważne jest, aby wypełnić wszystkie informacje zwarte we wniosku o szacowanie szkód.

WNIOSEK O OSZACOWANIE SZKÓD

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd