Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Szanowni Państwo!
Serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział wyborach samorządowych, a w sposób szczególny pragnę podziękować za wszystkie głosy oddane na moją osobę. Jestem zaszczycony, że obdarzyliście mnie Państwo tak dużym poparciem. Państwa zaufanie będzie źródłem mojej motywacji do jeszcze cięższej pracy na rzecz wszystkich mieszkańców Gminy Małkinia Górna. 


Z wyrazami szacunku, 
Dariusz Rafalik

 


 

Szanowni Państwo.


Serdecznie dziękuję Państwu za udział w wyborach i oddanie głosu na moją listę. Jest mi niezmiernie miło, iż mogłem otrzymać od Państwa 577 głosów, jednakże reguły wyborcze są nieubłagane i słabszy wynik na listę nie dał nam mandatu. Dziękuję Koleżankom i Koledze z listy za wspólną pracę.
Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę im sukcesów w pracy dla dobra naszej gminy.


Raz jeszcze dziękuję Państwu za oddane głosy, pozostaję z szacunkiem

Andrzej Sadowski


 

 

Podziękowanie za udział w wyborach


SZANOWNI PAŃSTWO !!!
Chociaż nie są jeszcze znane oficjalne wyniki wyborów samorządowych na terenie Gminy Małkinia Górna dziękuję Państwu przede wszystkim za udział w wyborach, ale nade wszystko dziękuję mieszkańcom Osiedla Domów Jednorodzinnych w Małkini Górnej za każdy oddany głos na moją osobę.

To dla mnie ogromna motywacja do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności lokalnej ufam, że  sprostam Państwa oczekiwaniom.

Pozdrawiam serdecznie
Zbigniew Nietubyć

 


 

Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję wszystkim Wyborcom z ul. Leśnej 7,9,11,22 i 24, którzy oddali na mnie swój głos w niedzielnych wyborach do Rady Gminy. Jest mi niezmiernie miło i czuję się zaszczycony tak dużym Państwa poparciem. Będę starał się służyć jak najlepiej mieszkańcom Gminy Małkinia Górna.

Ponadto, dziękuję wszystkim Wyborcom, którzy 21 października wzięli udział w głosowaniu, gdyż: „Każda gmina, każda wspólnota stanowi jakąś niewielką cząstkę wszystkich obywateli kraju”.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za zaufanie i poparcie!

Serdecznie gratuluję Wszystkim, którzy te wybory wygrali.

 

Z wyrazami szacunku

Leszek Dębek


 

 

Szanowni Państwo,
za nami kolejne wybory samorządowe. Frekwencja potwierdziła, że w tym roku wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem Mieszkańców Naszej Gminy. Jesteśmy przekonani, że My jako KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZEJRZYSTA I ROZWOJOWA GMINA mamy swój wkład w tak wysoką frekwencję. 
Dziękujemy za oddane na nasz Komitet głosy, dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że przedstawiane przez nas argumenty trafiały do Państwa. 
Gratulujemy wszystkim osobom kandydującym w wyborach, które zdobyły mandat. Jednocześnie życzymy aby wszystkie złożone obietnice wyborcze zostały zrealizowane.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW
PRZEJRZYSTA I ROZWOJOWA GMINA


 

 

Serdecznie dziękuję osobom, które oddały na mnie swój głos w wyborach do Rady Powiatu.

 

Ewa Janik

 


 

Szanowni Państwo  !

 

W imieniu Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość dziękuję wszystkim Wyborcom za głosy oddane  na naszych kandydatów do Rady Powiatu Ostrów Mazowiecka. Dziękuję Kandydatom za trud i zaangażowanie jakie włożyli podczas kampanii wyborczej. Dziękuję tym którzy nas wspierali. Zaufanie jakim Państwo obdarzyli moją osobę będzie dla mnie zobowiązaniem do dalszej działalności publicznej dla rozwoju naszej gminy i powiatu.

 

 

Radny Rady Powiatu

Stefan Kazimierz Rostkowski


 

Szanowni Wyborcy !

Serdecznie dziękuję za każdy oddany głos na moją osobę. Jest mi niezmiernie miło, że dzięki Waszemu zaufaniu zostałam wybrana do Rady Gminy. Dziękuję za okazane wsparcie i wiele miłych słów, które od was usłyszałam. Wszystkim zwycięzcom gratuluję wygranej i życzę powodzenia w najbliższej kadencji. Wierzę, że razem możemy zrobić wiele dla naszej gminy.

 

Z poważaniem

Urszula Fidorczuk.


 

b_301_199_16777215_00_http___www.malkiniagorna.pl_asp_galeria_2018-05-14_Dzien_Strazaka_Treblinka_dsc_0001.jpg6 maja 2018 roku odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z Jubileuszem 50 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Treblince. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o godzinie 11:00 w Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni. Mszę celebrował Proboszcz, kapelan strażaków, ksiądz kanonik Ryszard Zalewski. We mszy świętej udział wzięły Poczty Sztandarowe ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Małkinia Górna.

 

Główne obchody rozpoczęły się uroczystym apelem na placu przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Treblince. Raport złożył Dowódca Uroczystości dh Tomasz Laskowski, a przyjął go dh Andrzej Wyszogrodzki, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa mazowieckiego. Po złożeniu raportu i przeglądzie pododdziałów nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej przez poczet flagowy OSP w Treblince w składzie: dowódca dh Radosław Rytel – Skorek, flagowy dh Marek Laskowski oraz asystujący dh Paweł Spaltabaka.

Otwarcia uroczystości dokonała Pani Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna witając przybyłych gości: Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pana Mariana Krupińskiego, Wiceprzewodniczącego Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP dh Andrzeja Wyszogrodzkiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej brygadiera Janusza Iwanowskiego, Sekretarza Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Witolda Biegaj, Sekretarza Oddziału Gminnego ZOSP RP Marka Starzyńskiego, Przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży ZOSP RP dh Andrzeja Sadowskiego, starszego brygadiera Mirosława Spaltabakę, starszego brygadiera Artura Pietrzaka, Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Małkini Górnej podkomisarz Justynę Biedrzycką, księdza kanonika Ryszarda Zalewskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Małkinia Górna Pana Zbigniewa Nietubyć, Sekretarza Gminy Małkinia Górna Pana Dariusza Chmielewskiego, Skarbnika Gminy Małkinia Górna Panią Krystynę Ewę Wetoszka, Radnych Gminy Małkinia Górna, Sołtysów, Prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych, Strażaków, poczty sztandarowe, pracowników Urzędu Gminy, a także przybyłych mieszkańców Treblinki.

Następnie dh Paweł Złotkowski przedstawił rys historyczny Ochotniczej Straży Pożarnej w Treblince. Powstała w połowie lat 60 - tych, kiedy zrodziła się myśl budowy świetlicy wiejskiej w Treblince. W budowę świetlicy zaangażowani byli mieszkańcy wsi Treblinka. Prace zakończono w lipcu 1968 roku. W nowo pobudowanym budynku powołano do życia Ochotniczą Straż Pożarną w Treblince. Grupę założycielską tworzyli: Bolesław Brewczyński, Czesław Sówka i Józef Wierzbicki. Wymienione osoby doprowadziły do spotkania z Komendantem Rejonowym w Węgrowie i uzgodniły szczegóły powołania Straży. Pierwszy zarząd przedstawiał się w następującym składzie: Czesław Sówka, Bolesław Brewczyński, Czesław Borowy, Józef Socha, Władysław Kowalewski, Andrzej Spaltabaka oraz Józef Wierzbicki. Jednym z pierwszych działań gaśniczych jednostki był pożar w miejscowości Jakubiki, kiedy to spłonęła znaczna część wsi. Pierwszym pojazdem mechanicznym w OSP Treblinka był samochód marki Żuk. Dzień 3 maja 1997 roku był wielkim wydarzeniem dla jednostki, bowiem, w tym dniu w dowód uznania za działalność strażacką ofiarowano jednostce sztandar, który został udekorowany Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Rok 2017 to udany rok w działalności OSP w Treblince, bowiem po kilku latach starań, grunt na którym usytuowana jest remiza strażacka staje się własnością OSP w Treblince. Obecny skład Zarządu OSP Treblinka przedstawia się następująco: Prezes dh Paweł Złotkowski, Wiceprezes dh Danaj Łukasz, Naczelnik dh Laskowski Tomasz Andrzej, Z-ca Naczelnika dh Socha Tadeusz, Skarbnik dh Laskowski Marek, Sekretarz dh Borowy Kamil, Gospodarz dh Borowy Sebastian.

Po powitaniach, prowadzący uroczystość dh Marcin Wojciechowski poinformował, że Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP Nr 5/19/2017 z dnia 12 czerwca 2017 roku Jednostce OSP Treblinka nadany został Srebrny Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”. Dekoracji sztandaru dokonali w imieniu Zarządu Głównego ZOSP RP dh Andrzej Wyszogrodzki, wiceprzewodniczący Głównego Sądu Honorowego Związku OSP RP wraz z dh Witoldem Biegaj, Sekretarzem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Na pamiątkę Jubileuszu 50 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Treblince została ufundowana przez Wójta Gminy Małkinia Górna tablica pamiątkowa poświęcona założycielom i kontynuatorom działalności OSP w Treblince. Odsłonięcia tablicy dokonali: Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek oraz Przewodniczący Rady Gminy Małkinia Górna Pan Zbigniew Nietubyć. Tablicę pobłogosławił ksiądz kanonik Ryszard Zalewski Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej i Św. Anny w Prostyni.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego wyróżnił Medalem Pamiątkowym PRO MAZOVIA następujące osoby: Panią Bożenę Kordek Wójta Gminy Małkinia Górna, brygadiera Janusza Iwanowskiego Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowi Mazowieckiej, Pana Witolda Biegaj Komendanta Gminnego ZOSP RP, oraz Jednostkę OSP Treblinka. Medale pamiątkowe wręczył Pan Marian Krupiński Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa mazowieckiego nadało medale „Za zasługi dla pożarnictwa”. Odznaczenia korporacyjne wręczył dh Andrzej Wyszogrodzki w asyście dh Witolda Biegaj niżej wymienionym strażakom:

- złoty medal - dh Tadeusz Socha

- srebrny medal - dh Jerzy Borowy

- brązowy medal – dh: Łukasz Danaj, Kamil Borowy, Radosław Rytel – Skorek, Tomasz Laskowski, Marcin Wojciechowski, Sylwester Laskowski, Tomasz Rytel – Skorek, Artur Spaltabaka oraz Marek Laskowski.

Odznakę „Strażak Wzorowy” przyznaną przez Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrowi Mazowieckiej otrzymali druhowie: Bartłomiej Królik, Michał Danaj, Sebastian Borowy, Tomasz Złotkowski oraz Paweł Spaltabaka.

Druhowie: Marian Socha, Andrzej Złotkowski, Tadeusz Socha, Jerzy Borowy, Paweł Złotkowski, Łukasz Danaj, Kamil Borowy, Sebastian Borowy, Tomasz Laskowski, Marek Laskowski otrzymali listy gratulacyjne od Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wręczenia dokonał Pan Marian Krupiński w asyście: Pani Bożeny Kordek oraz dh Andrzeja Wyszogrodzkiego.

Po wręczeniu odznaczeń i wyróżnień Pani Bożena Kordek odczytała i przekazała list gratulacyjny dla  Prezesa i druhów z Jednostki OSP Treblinka z okazji Jubileuszu 50 – lecia oraz wręczyła podziękowanie dla dh Andrzej Wyszogrodzkiego za pełnienie funkcji Prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Małkini Górnej. Serdeczne podziękowania i gratulacje Pani Wójt skierowała do złotych jubilatów, a także do wszystkich druhen i druhów. Wszystkim strażakom ochotnikom z terenu gminy Małkinia Górna, w tym obecnym na uroczystości i tym, którzy pozostali w domach Pani Wójt życzyła bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a Patron Św. Florian niech zawsze daje Strażakom siłę do realizacji planów osobistych i zawodowych.

Kolejnie głos zabrali zaproszeni goście: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej brygadier Janusz Iwanowski – przekazując list gratulacyjny od Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Treblince, ks. Ryszard Zalewski Proboszcz Trójcy Przenajświętszej w Prostyni, starszy brygadier Mirosław Spaltabaka oraz starszy brygadier inż. Artur Pietrzak, który wręczył Jednostce OSP Treblinka figurkę Św. Floriana - Patrona Strażaków. W swoich przemówieniach wyżej wymienieni goście podkreślili rolę Ochotniczych Straży Pożarnych dla lokalnego bezpieczeństwa mieszkańców oraz składali serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz bezpiecznej służby wszystkim druhnom i druhom. Strażacy otrzymali podziękowania za sumienną pracę, codzienną gotowość do niesienia pomocy bliźnim podczas akcji ratowniczo – gaśniczych oraz innych zdarzeń.

Na zakończenie Prezes OSP Treblinka dh Paweł Złotkowski serdecznie podziękował: księdzu kanonikowi Ryszardowi Zalewskiemu, Pani Bożenie Kordek Wójtowi Gminy Małkinia Górna, Panu Marianowi Krupińskiemu Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Panu Leszkowi Siwek Radnemu Rady Gminy Małkinia Górna, dh Andrzejowi Wyszogrodzkiemu Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, bryg. Januszowi Iwanowskiemu Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, Zarządowi Oddziału Gminnego w Małkini Górnej, Panu Prezesowi jak również Komendantowi Witoldowi Biegaj, Panu Andrzejowi Sadowskiemu Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, st. bryg. Mirosławowi Spaltabace, st. bryg. Arturowi Pietrzak, oraz wszystkim strażakom, kolegom strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej i kolegom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Treblince, szczególnie tym, którzy włączyli się w organizację jubileuszu.

Po oficjalnych uroczystościach wszyscy obecni udali się na obiad strażacki.

 

Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince - galeria

Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50 - lecie OSP w Treblince
 

 

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

Our website is protected by DMC Firewall!