Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_zdjecia2018_3_spotkania_ornitologiczne_MSI_13.JPGTrzecie zajęcia koła ornitologicznego działającego przy małkińskim GOKiS odbyły się w plenerze.

 

Koło ornitologiczne przy małkińskim GOKiS prowadzone przez Hannę Chromińską i Ewelinę Puścian rozpoczęło działalność miesiąc temu. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy zapoznali się z zasadami i etycznymi aspektami obserwacji ornitologicznych, podstawową literaturą ornitologiczną, sposobem prowadzenia notatek oraz sprzętem optycznym przydatnym przy obserwacjach.

 

Na drugich zajęciach omówiono szlaki jesiennych migracji ptaków, gatunki występujące w najbliższym otoczeniu siedzib ludzkich i zasady dokarmiania ptaków. W czasie tych zajęć młodzi ornitolodzy wykonali proste karmniki z butelek o różnej pojemności.   Tematem trzecich zajęć, które odbyły się 27.12.2017 r. było obrączkowanie ptaków. Terenowe zajęcia w ogrodzie nad Bużyskiem poprowadził licencjonowany obrączkarz Mariusz Rostkowski. Uczestnicy zajęć zapoznali się z zasadami obrączkowania ptaków jako metody poznawania ich wędrówek oraz obejrzeli sieci i obrączki dla różnych gatunków ptaków. W czasie zajęć zaobserwowano ponad 20 gatunków ptaków i zaobrączkowano 23 osobniki (4 gatunki sikor, dzwońce i mazurki).

 

Plenerowe zajęcia koła ornitologicznego

 W dn. 08.12.17 r. w  GOKiS odbyło się  drugie spotkanie koła ornitologicznego. Tematem zajęć prowadzonych przez Ewelinę Puścian i Hannę Chromińską były ptaki żyjące w pobliżu siedzib ludzkich. Uczestnicy zajęć wykonali karmniki z butelek o różnej pojemności, a następnie identyfikowali ptaki występujące w najbliższym otoczeniu siedzib ludzkich, śledzili szlaki ich jesiennych migracji i poznali zasady. Na zakończenie zostały omówione zasady obrączkowania ptaków jako metody poznawania ich wędrówek.  Wykład o obrączkowaniu stanowił przygotowanie teoretyczne do następnych zajęć. Na trzecie spotkanie w  dniu 29.12.17 r. zaplanowano zajęcia terenowe z udziałem ornitologów-obrączkarzy.

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!