Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_187_16777215_00_images_zdjecia_2017_biegajaca_dwojka_101_0089.JPG10 października 2017r na łęgach nadbużańskich w Małkini, odbyła się XIX już edycja Biegów o Puchar Starosty Ostrowskiego. Od początku trwania tej imprezy nasza „Dwójka” brała udział w tej masowej imprezie. Jest to impreza będąca oficjalnym rozpoczęciem sportowego roku szkolnego. Możliwość konfrontacji na dystansie mają dzieci od klas IV szkoły podstawowej do klas III szkół średnich. W tegorocznej imprezie wzięło łącznie udział ( w dziesięciu biegach) prawie 500 dziewcząt i chłopców z całego powiatu. Są to zarówno biegi indywidualne jak i klasyfikacja zespołowa czyli punkty do rywalizacji w ramach XX Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla szkół każdego z trzech typów. W szkołach podstawowych i gimnazjalnych biegacze walczyli o awans do zawodów międzypowiatowych, które będą miały miejsce na wiosnę 2018r. 

W biegach byliśmy chyba najliczniejszą reprezentacją łącznie (73 uczniów) czyli dzieci (klasy IV-VI) oraz młodzież (kl. VII oraz  II i III gimnazjum).  Wyniki również, szczególnie wśród dzieci, dawały satysfakcję zarówno nauczycielom jak i rodzicom obecnym podczas biegów. Wśród dziewcząt w klasach IV-VI zdobyliśmy 3 medale: klasy IV- te Paulina Rukat złoto i Oliwia Barszcz brąz.  Na podium wśród dziewczynek w klasach piątych znalazła się Marysia Barzyczak zdobywając trzecie miejsce. Najsłabiej sprawiły się szóstoklasistki, z których żadna nie znalazła się w pierwszej dwunastce otrzymującej awans do miedzy powiatów.  Drużynowo dziewczyny zajęły II miejsce z dorobkiem 53 pkt . Zabrakł im tylko jeden punkt aby wygrać klasyfikację drużynową w powiecie. Wśród chłopców na podium stanęli Jakub Dawidczyk z klasy V (srebro) oraz bezkonkurencyjny wśród klas VI-tych Dawid Rostkowski (złoto). Drużynowo chłopcy zajęli I miejsce (40 pkt) wyprzedzając 2 pkt kolejną szkołę. Awanse do zawodów wyższego szczebla uzyskało 5 dziewcząt (wszystkie z klasy piątej) oraz 3 chłopców. Cieszy liczny start naszej IV klasy sportowej (wszyscy chłopcy i 6 dziewcząt), których były to pierwsze poważne zmagania sportowe o medale i punkty dla szkoły.

Wśród młodzieży starszej ze szkoły podstawowej niezwykle cieszy puchar za III miejsce drużynowo dziewcząt gimnazjalnych. Chłopcy zajęli IV miejsce. Indywidualnie najwyższą pozycję uzyskał Krystian Sadowski. W jego biegu sklasyfikowano 96 biegaczy a Krystian był tuż za podium czyli IV miejsce. W swoim roczniku był najlepszy.  Awans do zawodów wyższego szczebla uzyskało 4 dziewczęta (3 – 2003r i 1- 2002r) oraz 6 chłopców (4 – 2004r i 2 – 2003r). Wszystkie wyniki i klasyfikację znaleźć można na stronie SZS Ostrów Maz czyli WWW.szsostrow.malkinia.coma zdjęcia na fb SZS Ostrów Mazowiecka.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszych biegów za ambicję, walkę i odwagę w pokonywaniu własnych słabości oraz przeciwności aury. My nauczyciele dziękujemy, że możemy na was liczyć w walce o splendor i dobre imię szkoły i miejscowości.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!