Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zdjecia_2017_dzien_jezykow_orlo_DSC02201.JPGWe wtorek 10 października obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Orle Europejski Dzień Języków. Co prawda oficjalna data święta przypada 26  września, jednak ze względu na choroby uczniów przesunęliśmy obchody tego wydarzenia. Inicjatorem szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków była Pani Kinga Brzostek, nauczyciel języka angielskiego. Uczniowie klasy VII pod jej czujnym okiem przedstawili bajkę "Czerwone Kapturki". Jest to bardzo popularna bajka, jednak  tym razem wystąpił nie jeden Czerwony Kapturek, ale kilka Czerwonych Kapturków z różnych krajów i mówiły one w różnych językach. Biedny wilk nie rozumiał dziewczynek. Na koniec gajowy przekonał go, jak ważna jest nauka języków obcych, był to również morał tej bajki. 

Powyższe wydarzenie zostało zarejestrowane na stronie Rady Europy dot. EDL (European Day of Languages) i znalazło się w gronie innych inicjatyw z całej Europy promujących naukę języków obcych. Najciekawsza inicjatywa ma być nagrodzona, dlatego głosujcie na nas, poniżej znajdziecie wskazówki jak to zrobić:

 

Wpisz w wyszukiwarkę:  http://edl.ecml.at/

zakładka: WYDARZENIA  - wybrać: Wydarzenia w ramach EDJ

 Pod mapką  jest wyszukiwarka wydarzeń:

·         w haśle COUNTRY – wybrać: Poland,

·         w haśle EVENT  TYPE – wybrać:  Show/Theatre

 

nacisnąć  FILTER

 

wyszuka się Szkoła Podstawowa w Orle

po prawej stronie obok informacji o wydarzeniu znajduje się przycisk  VOTE  FOR  THIS  EVENT , naciskając go oddajemy swój głos.

 

Organizator wydarzenia, Pani Kinga Brzostek składa serdeczne podziękowania rodzicom uczniów klasy VII oraz nauczycielom SP Orło za pomoc w organizacji święta.

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd