Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_333_16777215_00_images_zjecia2016_dzien_otwarty_w_zs_MSI_13.JPGStypendium przez cztery lata nauki i gwarancja zatrudnienia po ukończeniu szkoły - to marzenie wszystkich uczniów szkół średnich ma wszelkie szanse urzeczywistnić się w małkińskim ZS im. S. Staszica! Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkól im. S. Staszica w Małkini Górnej zaprasza na dzień otwarty 9 marca 2016 r. Zwiedzanie szkoły będzie się odbywać w dwóch turach: w godz. 9.00 - 12.00 i 12.00 -15.00. 

Pani Dyrektor Iwona Kubaszewska podkreśla, że oferta edukacyjna Zespołu Szkół na rok 2016/2017 została przygotowywana po rozpoznaniu zapotrzebowania na konkretne zawody i konsultacjach z największymi pracodawcami w okolicy.

,,Kierunki kształcenia  ,,technik żywienia i usług gastronomicznych”, ,,technik samochodowy”,  „kucharz”  i „mechanik pojazdów samochodowych”  od lat cieszą się stałym zainteresowaniem absolwentów okolicznych gimnazjów. Przykładamy dużą wagę do poziomu kształcenia, ale oprócz tego stwarzamy naszym uczniom możliwości  zdobywania dodatkowych umiejętności oraz sprawdzania się na unijnym rynku pracy. Zakończone egzaminem certyfikowane kursy baristów, barmańskie, carvingu, kiperskie i kelnerskie potwierdzają, że gastronomia to kierunek medialny, zdecydowanie wykraczający poza mechaniczne trzymanie się receptur i ograniczenie aktywności zawodowej do pomieszczeń kuchennych. Zagraniczne praktyki pozwalają na poprawienie znajomości języków obcych i wdrożenie się w procedury obowiązujące w firmach niemieckich i holenderskich.

Całkowicie nową ofertą edukacyjną jest planowane utworzenie klas o profilu mechanik motocyklowy, mechanik - monter maszyn i urządzeń, kelner, technik elektryk, technik mechanik, technik mechatronik i techników transportu kolejowego. Dzięki ścisłej współpracy z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. możemy przyszłym technikom transportu kolejowego zaoferować bardzo korzystne warunki nauki - stypendium progresywne wypłacane już od pierwszego roku nauki (300 zł dla pierwszoklasistów, powiększane o 50 zł w każdym kolejnym roku nauki), zajęcia w pracowniach wyposażonych w nowoczesny sprzęt do nauki zawodów w kierunkach wskazanych przez PKP, praktyki zawodowe w obiektach kolejowych oraz gwarancję zatrudnienia w zawodzie po ukończeniu nauki.

Całość naszej oferty edukacyjnej zaprezentujemy w dniu otwartym. Tego dnia goście będą mogli dokładnie poznać aktualne i przyszłe kierunki kształcenia, zobaczyć pracownie i sposób prowadzenia zajęć. Uzupełnieniem prezentacji oferty edukacyjnej ZS będzie pokaz umiejętności zawodowych uczniów Technikum Gastronomicznego.

Na stronie szkoły www.zs.malkinia.com w zakładce „Rekrutacja” znajduje się pełna informacja na temat przygotowywanej oferty edukacyjnej. Na naszą stronę i na dzień otwarty zapraszamy gimnazjalistów planujących rozwój zawodowy i ich rodziców. Sprawdźcie, jak łączymy tradycję z nowoczesnym kształceniem i świadomie wybierzcie zawód, który zapewni zatrudnienie i da satysfakcję.”

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd