Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zjecia2016_dzien_otwarty_zsmalkinia_MSI_22.JPGDzień otwarty jako forma prezentacji tradycji, dorobku i oferty edukacyjnej Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej okazał się strzałem w dziesiątkę!

9 marca 2016 r. wszystkie osoby zainteresowane możliwością kształcenia ponadgminazjalnego w gminie Małkinia Górna mogły zapoznać się z kierunkami i warunkami nauki proponowanymi przez placówki edukacyjne wchodzące w skład Zespołu Szkół im. St. Staszica. Z zaproszenia na dzień otwarty skorzystało około 200 uczniów i nauczycieli z gimnazjów w Małkini Górnej, Prostyni, Jasienicy i Kosowie Lackim.

 

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej przygotowali na ten dzień starannie przemyślany program zwiedzania obiektów ZS. 

Pierwszym punktem tego programu była prezentacja dosłownie przybliżająca gościom obraz szkoły. Po krótkim filmie pokazującym ZS z lotu ptaka (drona) przestawiono wyposażenie pracowni, kierunki kształcenia przygotowane na najbliższe lata oraz korzyści wynikające z podjęcia nauki w szkołach średnich kształcących w zawodach poszukiwanych na rynku pracy.

 

Specjalnym gościem dnia otwartego był Pan Wiesław Jarząbek - kontroler instruktor Zakładu Linii Kolejowych PLK Siedlce. Jako mieszkaniec Małkini i absolwent „Staszica” P. Jarząbek doskonale zna potrzeby i możliwości tutejszego rynku pracy oraz warunki proponowane przez kolej młodym ludziom rozpoczynającym pracę zawodową.

 

„Na infrastrukturę PLK w roku 2012 składało się 18 516 km linii kolejowych, 40 343 rozjazdy, 15 406 przejazdów kolejowo-drogowych, 25 493 obiekty inżynieryjne (mosty itp.), 6 204 budynki, 12 896 budowli (peronów, wiat, ekranów akustycznych). Ponadto PLK systematycznie modernizuje tabor - nowoczesne pociągi przejeżdżają także przez Małkinię. Do obsługi tych obiektów niezbędni są fachowcy, dlatego w trosce o kwalifikacje kadr PLK wspiera finansowo edukację przyszłych pracowników na poziomie szkół średnich i wyższych. Uważam, że podjęcie nauki w kierunku technik transportu kolejowego to dobra decyzja, bo przedwojenna maksyma "kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej" znowu staje się aktualna.”

 

Gimnazjalistom, którzy nie wiążą swojej przyszłości z koleją ZS proponuje kształcenie w kierunkach związanych z mechaniką (nie tylko pojazdową), gastronomią i informatyką. Uczniowie ZS podnoszą swoje kwalifikacje na praktykach zagranicznych w Niemczech i Holandii, a ponadto w trakcie nauki mogą zdobywać dodatkowe umiejętności potwierdzone zaświadczeniami i certyfikatami.

 

W czasie zwiedzania szkoły goście odwiedzili pracownię informatyczną, salę językową, stację kontroli pojazdów i dwie pracownie gastronomiczne. Osoby zainteresowane praktycznym wymiarem zajęć mogły przeprowadzić wirtualny przegląd samochodu oraz własnoręcznie przygotować hamburgery i napoje według nowych zasad Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

 

Efektownym zakończeniem dnia otwartego był pokaz umiejętności zawodowych uczniów Technikum Gastronomicznego. Poczęstunek nawiązujący do polskich tradycji świątecznych, różne rodzaje kawy serwowane przez baristów i przepiękna oprawa z dekoracji carvingowych to znak rozpoznawczy imprez organizowanych przez ZS, którym goście zachwycają się od wielu lat.

 

Podsumowując program dnia otwartego w Zespole Szkół im. St. Staszica Pani Dyrektor Iwona Kubaszewska podkreśliła: „Nasza oferta edukacyjna została przygotowana po rozpoznaniu aktualnych potrzeb rynku pracy i po konsultacjach z pracodawcami. Oprócz umiejętności zawodowych w ZS możecie zdobyć dodatkowe kwalifikacje i zapoznać się z warunkami pracy w UE. Planując swoją przyszłość i analizując nasze propozycje pamiętajcie, że ZS nie kształci przyszłych bezrobotnych.”

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!