Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

Po raz kolejny liczna grupa trzecioklasistów (52 uczniów), odbyła ciekawą wizytę w naszym rodzimym zakładzie z grupy Rockwool Polska. Jako organizatorka tej wyprawy, uważam, że ostatnia klasa gimnazjum, to jest ten moment, kiedy można zrozumieć procesy technologiczne produkcji wełny mineralnej, historii produkcji czy porozmawiać o planach zawodowych z prowadzącym spotkanie. 

9 czerwca 2017r gimnazjaliści z PG 2 Małkinia Górna pod opieką trójki nauczycieli, przybyli na ulicę Jana Sobieskiego w Małkini Górnej, gdzie mieści się nasz małkiński nowoczesny zakład produkujący wełnę skalną. Początek naszej wizyty to spotkanie z Panią Małgosią Pianką, która już na nas czekała przed budynkiem biurowca a następnie Panem Łukaszem Kotwicą, który poprowadził naszą podbudowę teoretyczną, zanim wyruszyliśmy przekonać się na własne oczy jak wygląda proces produkcji tego powszechnie znanego materiału izolacyjnego. Prelekcja rozpoczęła się kilka minut po godzinie 10.00. Obejmowała historię produkcji, rozmieszczenie na Świecie zakładów tego duńskiego potentata, zalety produktu oraz kilka innych ciekawostek, nie zawsze bezpośrednio związanych z tematem technologii produkcji. Nasz prelegent to doskonały mówca i motywator, który zainteresował i pobudził do refleksji nie jednego z nas.

 

Po części teoretycznej trwającej  ponad 90 minut, zostaliśmy poczęstowani kanapkami, słodyczami i napojami co było kolejnym miłym akcentem. Było coś dla ducha i coś dla ciała. W tym momencie do grupy naszych prelegentów dołączyła Pani Katarzyna Chrobot , która przejęła grupę pierwszą czyli 3a, która ubrana w kamizelki odblaskowe oraz kaski i okulary ochronne, ruszyła w ślad roztapianych skał bazaltowych w „lokalnym wulkanie” , wzdłuż układanego kobierca, przyglądając się komorze polimeryzacyjnej oraz niesamowitym piłom wodnym. Imponująca regularna praca robotów układających i pakujących gotowe produkty zastanawiała nad redukcją ilości pracy rąk ludzkich. Czuliśmy się jak widzowie filmów z serii „Jak to jest zrobione?” . Po wizycie na hali produkcyjnej, obie grupy wróciły do sali konferencyjnej na konkurs z nagrodami, jaki zafundowali nam nasi opiekunowie.  Byli chętni, których wysiłek nagradzano nie tylko brawami. Był to ostatni punkt naszej , jakże ciekawej, wizyty.

 

Wiem, że te odwiedziny wniosły wiele do naszego postrzegania rzeczywistości oraz miały spore walory poznawcze a także możliwość konfrontacji nauki z praktyką. Była to kolejna wycieczka trzecioklasistów   z naszego gimnazjum, która utwierdziła mnie w celowości organizacji takiego wydarzenia i nawet powrotny spacerek do szkoły nie zburzył tej wizji.

 

Opiekunami młodzieży byli: Anna Brzózka, Agata Rostkowska i Ryszard Jarka.

 

Na zakończenie bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do możliwości zorganizowania tego wydarzenia czyli dziękujemy za transport do zakładu, opiekunom grupy oraz Państwu:  Małgosi , Kasi oraz Łukaszowi za poświęcony czas i podzielenie się wiedzą oraz  doświadczeniem a także za troskę i opiekę podczas wizyty.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!