Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zjecia2016_dzien_radosci_wakacyjnej_DSC06852.JPGPoczątek wakacji to radość dla wielu dzieci. Nie wszystkie jednak rodziny mogą pozwolić sobie na zorganizowanie większych atrakcji dla swoich najmłodszych członków. Tym bardziej cieszy coroczna inicjatywa mieszkańców wsi Kiełczew w Parafii Prostyń, gdzie już od siedemnastu lat organizowany jest rodzinny festyn z licznymi atrakcjami dla najmłodszych. 

W tym roku odbył się on 05.07.2016r. i jak co roku jego głównym organizatorem był dyrektor miejscowej szkoły pan Andrzej Koroś. Do pomocy ruszyli również pracownicy szkoły, mieszkańcy Kiełczewa oraz sponsorzy.
Dzięki sprzyjającej aurze dzieci do woli i oczywiście bezpłatnie mogły korzystać z atrakcji jakie na nie czekały. Od wczesnych godzin rannych brały udział w licznych konkursach i zawodach, m. in. zawody wędkarskie, zawody sportowe, konkursy plastyczne, wiedzowe oraz zręcznościowe.
W tym roku organizatorzy chcąc zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacji zaprosili strażaków z OSP w Prostyni na pokaz ich umiejętności. W godzinach popołudniowych na placu szkolnym, gdzie odbywała się impreza, pojawiły się pojazdy straży i umundurowani oficerowie. Dla dzieci największą atrakcją był wóz strażacki, we wnętrzu którego mogły poczuć namiastkę zawodu strażaka oraz przymierzyć mundury.
„Dzień Radości Wakacyjnej” nie może jednak obyć się bez wsparcia i zaangażowania Parafii Prostyń w osobie Księdza Proboszcza Ryszarda Zalewskiego, który również kilka minut po 21.00 poprowadził Apel Jasnogórski, po którym jak zawsze wysłano do nieba balon z „dobrymi uczynkami”.
Wieczór umilił wszystkim występ zaprzyjaźnionego zespołu „Sami Swoi”, który szybko poderwał wszystkich do tańca najnowszymi przebojami. Wielopokoleniowa zabawa trwała prawie do północy, a organizatorzy są szczęśliwi, że po raz kolejny udało się zorganizować dzień, który przyniósł wiele radości zarówno tym najmniejszym, jak i starszym, a piękne wspomnienia będą towarzyszyły przez całe wakacje.

Ewa Gałązka

 

SFbBox by website

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ

Studio OSUMI prezentuje:

Wójt Gminy Małkinia Górna

BOŻENA KORDEK
Dzień przyjęć: środa 9:00 – 14:00
oraz 16:00-17:00
kontakt: tel. 502 359 022

lub 29 6442975
e-mail: wojt@malkiniagorna.pl
bozenakordek@wp.pl
www.malkiniagorna.pl
 

Rada Gminy Małkinia Górna

RADA GMINY MAŁKINIA GÓRNA

1. Nietubyć Zbigniew – Przewodniczący
2. Maliszewski Jerzy - Wiceprzewodniczący
3. Murawski Arkadiusz- Wiceprzewodniczący

4. Biszewski Zdzisław
5. Bogdan Jacek
6. Dębek Leszek - tel. 503-070-557
7. Dębowiak Marzenna
8. Fidorczuk Urszula
9. Graczyk Arkadiusz
10. Jagiełło Józef
11. Kołota Krzysztof
12. Koroś Dorota
13. Nowacki Roman
14. Siwek Leszek
15. 
Zawistowski Marcin - 504-999-748

 

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w poniedziałki w godz. 9.00 - 10.00 w Urzędzie Gminy w pokoju nr 9


Pogoda w Małkini

DMC Firewall is a Joomla Security extension!