Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zdjecia_2017_koncert_piaf_MSI_1.JPGW dn. 10.12.17 r. GOKiS zaprosił mieszańców Małkini na prawdziwą muzyczną ucztę.  Śpiewająca aktorka Dorota Lulka i akordeonista Paweł Nowak  zaprezentowali piosenki stanowiące część spektaklu „Piaf”  z repertuaru Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w Gdyni.  


O burzliwym i tragicznym życiu Edith Piaf opowiadał film zatytułowany jak jej słynny utwór „Niczego nie żałuję”. Piosenka pod tym tytułem zakończyła koncert „Piaf po polsku”. Przed nią zabrzmiały inne słynneutwory - „Niebo nad Paryżem”, „Hymn miłości”, „Padam, padam”,  „Hamburg”, „Nocne ćmy”, „Akordeonista”,  „Tłum”, „Życie na różowo” (jako jedyny zaśpiewany w oryginale dla oddania klimatu i melodii języka), „Milord”  i „Kochankowie dnia”.                                                                                                                             

Niezwykłym walorem koncertu było wywołanie wielkiego wrażenia bardzo niewielkimi środkami. Akordeon przywołujący paryskie klimaty i pełen emocji glos Doroty Lulki – tak jak Piaf drobnej, ubranej w prostą czarną sukienkę i podkreślającej wyśpiewywana historię nerwowymi gestami – wspólnie kreśliły portrety „ślicznych sprzedajnych panien” o złotych sercach, które nie zatraciły ludzkich uczuć i wielkodusznych odruchów.                                                                                                                   

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!