Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_187_16777215_00_images_zjecia2016_uks_dwójka_wiedeń_100_4841.JPGOd 2004 roku na terenie Małkini Górnej prężnie działa jeden młodzieżowy klub sportowy. Początki miał on dość trudne, kiedy to zupełnie nieznana dyscyplina, a i w Polsce wówczas  niezbyt popularna, była zaszczepiana na nasz lokalny grunt. Obecnie dzięki wysokim lokatom światowym polskich reprezentacji przeżywa ona swój „złoty wiek” , co przysporzyło jej także dużą popularność. Widowiskowy sport,  o którym mówię, to piłka ręczna, a klub nadmieniony na początku, to nasz UKS „Dwójka” Małkinia Górna. 

Kolejnym imponującym wyczynem w wykonaniu pasjonatów (po m.in. wymianach młodzieżowych z Niemcami 2015 i 2016r), do których może się zaliczać każda bardziej lub mniej sprawna dziewczynka z terenu całej Gminy, był wyjazd do Wiednia na międzynarodowy turniej piłki ręcznej, zwany Schmelzer Handballturnier, odbywający się od 1 do 4 września 2016r. Był to nasz kolejny udział w tej imprezie, bowiem w roku 2014 wyjechały z UKS-u  dziewczęta z rocznika 2000. Jedenastoosobowa ekipa składająca się z dziewcząt z rocznika 2002 i młodszych, pod opieką trenerki i jednej z mam, uczestniczyła w imprezie zarówno od strony sportowej, jak i krajoznawczej oraz towarzyskiej.

 Multikulturowość  zadziwiała i uczyła tolerancji, kontakty międzyludzkie zmuszały do aktywności językowej. Wiedeń zrobił na na nas ogromne wrażenie.  Zwiedziłyśmy piękne centrum stolicy Austrii, poruszając się już kolejnego dnia,  bardzo swobodnie metrem. Byłyśmy w XIV- wiecznej Katedrze Św. Szczepana, skąd spacerkiem udałyśmy się do opery  wiedeńskiej. Po przyjeździe spędziłyśmy trzy godziny w miasteczku wodnym na świeżym powietrzu. Dech w piersiach zapierał widok wyjątkowej dzielnicy zaprojektowanej z rozmachem przez słynnego malarza, rzeźbiarza,performera, aktywistę ochrony środowiska - Friedricha  Hundertwassera (1928 – 2000). Podziwiałyśmy wiedeński Prater powstały w 1897r. do dziś zachwycający 67- metrową wysokością. Zakosztowałyśmy również ekstremalnych przeżyć na rollercoasterach w jego okolicy.  Dzieci uczestniczyły w pięknie zorganizowanym otwarciu i dyskotekach. Muzyka  była skierowana do niespełna tysiąca uczestników imprezy wśród których znaleźli się Austriacy, Czesi, Słoweńcy, Słowacy, Węgrzy, Niemcy, Litwini i Polacy. Wrażenia po przyjeździe (5 września o 2.30)– bezcenne.  Myślę, że tego typu aktywność, doprowadzi  w naszym środowisku do coraz większej chęci dziewcząt, jak i ich rodziców, do utożsamiania się z naszym klubem poprzez uczestnictwo w treningach kolejnych roczników.

Nie byłoby zapewne  tego wspaniałego, pełnego wrażeń i niezapomnianych emocji wyjazdu, gdyby nie ogromne zaangażowanie Zarządu Klubu i przychylność Władz Gminnych, którzy dofinansowali wyjazd dzieci (transport, wpisowe na turniej, koszulki organizacyjne, ubezpieczenie).  W przeliczeniu na jedna osobę całkowity koszt wyniósł niespełna 300 złotych, a myślę, że było warto.

Na zakończenie chciałam raz jeszcze bardzo podziękować Zarządowi UKS „Dwójka” Małkinia Górna P. Z. Baczewskiemu, E. Kruszewskiej i K. Masłowskiemu, za oddanie i zaangażowanie w sprawę krzewienia szczypiorniaka oraz uatrakcyjnienie lokalnego życia sportowego w żeńskim wydaniu.

 

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!