Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_250_188_16777215_00_images_zjecia2016_uks_dwojka_piec_lat_DSC07629.JPGW minioną niedzielę, na zakończenie sezonu 2015/2016,  UKS „Dwójka” Małkinia Górna, zakończył swoje całoroczne potyczki, na sportowo, turniejem towarzyskim z okazji Dnia Dziecka.  Niestety nie dopisała nam frekwencja gdyż na zaplanowane  6 zespołów stanęły w szranki tylko cztery. Pomimo nieznośnej temperatury, chwilami przypominającej tropik, dla dziewcząt z UKS-u był to pożyteczny sparing przed czekającymi nas (PG 2 Małkinia Górna)  zawodami wojewódzkimi w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej pod egidą Szkolnego Związku Sportowego, która to impreza odbędzie się w najbliższy weekend 3-5 czerwca 2016r w Ostrołęce.  

W turnieju wystąpiły dwa nasze zespoły – r.2000 (9 dziewcząt) oraz r.2002 (12 dziewcząt). Na parkiecie wśród młodszych dziewcząt zaliczyły udany debiut dwie dziewczynki z SP Prostyń, z którymi wiążę spore nadzieje jeśli chodzi o sezon 2016/2017. Jest to O.Dmochowska i P.Królik. Brawo dziewczęta!

Wynik sportowy nie był tu może najważniejszy. Na imprezę złożyło się kilka powodów a jednym z nich był ostatni już występ przed własną publicznością, dziewcząt z rocznika 2000 , które kończą już naukę w gimnazjum a co za tym idzie grę w piłkę ręczną. Po 5-6- ciu latach wspólnej owocnej pracy, przyszedł czas na podziękowanie i pożegnanie dziewięciu piłkarek, tak z pełną odpowiedzialnością, w ramach dojrzewania z „Piłkareczek z Małkini” dziewczyny stały się w pełni wyszkolonymi piłkarkami, którym serdecznie podziękował Zarząd UKS-u wręczając pamiątkowe fotoalbumy. Do podziękowań dołączam się i ja, z łezką wzruszenia i melancholii, w obliczu tej twardej i pięknej dyscypliny. Dziękuję bardzo Julce Kraszewskiej, Weronice Padewskiej, Michalinie Dydek, Wiktorii Zatorskiej, Dominice Wujek, Sandrze Symon, Izie Kraszewskiej, Oli Świerżewskiej i Izie Ostrowskiej za te wszystkie wspólne chwile radości zwycięstwa i  smutku porażek. Praca z Wami wiele mnie nauczyła i, patrząc na efekty, dała wiele satysfakcji.

Jak wiadomo turniej nie miałby miejsca gdyby nie ciężka praca i ogromne zaangażowanie Zarządu UKS „Dwójka” Małkinia Górna. Podziękowania kieruję na ręce Pana Prezesa Zbigniewa Baczewskiego i Pani Prezes Ewy Kruszewskiej, za wzorcową organizację, pomysły, zaangażowanie oraz pieczę nad przygotowaniem kolejnej udanej imprezy jak również  współpracę z rodzicami młodszych dziewcząt, którym bardzo dziękuję za przygotowanie grilla w ogródku przyszkolnym. Dziękuję członkowi Zarządu Kamilowi Masłowskiemu za niezawodną pracę na parkiecie w charakterze sędziego głównego kolejnego już naszego turnieju a Sławkowi Piotrak za pełnioną funkcję sędziego stolikowego - wiadomo turniej z okazji Dnia Dziecka, trzeba dać wytchnienie od tego zadania zawodniczkom.

Pomimo wysokiej temperatury, która może nie sprzyjała aktywności fizycznej w takiej formie, nasz Klub pozostanie w pamięci naszych gości, tylko w aspekcie pozytywnej aktywności społecznej dorosłych oraz sportowej - naszych dwudziestu jeden zawodniczek.  

Wyniki turnieju:

UKS „Dwójka” Małkinia G. 1 – UKS „Dwójka” Małkinia 2     13 : 13

UKS „Dwójka” Małkinia G. 1 – Gimnazjum w Czerwinie       18 : 8

UKS „Dwójka” Małkinia G. 2 – ZUKS MUTKA Zielonka    9 : 10

UKS „Dwójka Małkinia G. 1 -  ZUKS MUTKA Zielonka     19 : 8

UKS „Dwójka” Małkinia G. 2 – Gimnazjum w Czerwinie  13: 11

Gimnazjum w Czerwienie – ZUKS MUTKA Zielonka 10 : 12   

Każdy zespół otrzymał dyplom, wyróżnienie pucharowe dla najlepszej zawodniczki a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe, bardzo sympatyczne, butony z okazji turnieju.

Raz jeszcze bardzo dziękuję na zakończenie sezonu wszystkim, którzy przyczyniają się do sukcesów organizacyjnych  i proszę o jeszcze J. Przed nami zgłoszenia do Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej na sezon 2016/2017 a od 24 czerwca zasłużony odpoczynek.

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!