Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_zdjecia_2017_lajkonik2017_100_5597.JPGMamy za sobą kolejne przeżycie w naszym sportowym życiorysie. Byłyśmy jednym z 87 zespołów goszczącym w Krakowie na XXXVII Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Lajkonika. Wśród ponad 1500 uczestników imprezy było 11 państw europejskich. Wiele ciekawych przeżyć sportowych, estetycznych, towarzyskich oraz krajoznawczych spotkało nas podczas naszej, planowanej od 2 miesięcy, wyprawy.

 

  

W miniony piątek wieczorem, grupa 11 dziewcząt uprawiających piłkę ręczną przy małkińskim UKS-ie, wyprawiła się pociągiem na tą imprezę. Brałyśmy udział w najstarszej grupie rozgrywkowej dziewczęta 2002 i młodsze (16 zespołów). Było to bardzo ciekawe doświadczenie , również sportowe, na drodze do przygotowania formy do rozgrywek wojewódzkich uczennic  z PG2 Małkinia Górna. Nasza grupa była bardzo mocno obsadzona przez wielu mistrzów województw a także zespoły szwedzkie, białoruskie, łotewskie, austriackie i słowackie prezentujące bardzo wysoki poziom. Nasz rocznik, ostatecznie wygrały dziewczęta z Białorusi (Mińsk Białoruś). Nasze dziewczęta, zarówno w grupie jak i w meczach o miejsca nawiązały walkę lecz często nie dopisywało nam szczęście np. w meczu o 13 miejsce nie wykorzystujemy 4 karnych i 3 kontrataków, ostatecznie przegrywamy 3 bramkami przy wygranej pierwszej połowie (mecz z Nowym Sączem). Ostatecznie zajmujemy 13 miejsce.

 

Wszystkie nasze wyjazdy na turnieje, jeśli jest to tylko możliwe, mają charakter krajoznawczy. Nie inaczej było i tym razem. W tym pięknym mieście królewskim, odwiedziłyśmy, z przewodnikiem, dzielnicę Krakowa – Kazimierz oraz oczywiście Sukiennice, Rynek Starego Miasta i kościół Mariacki z XV-sto Iwicznym pięknym ołtarzem Wita Stwosza. Znalazłyśmy się też na wzgórzu Wawelskim aby zwiedzić dziedzińce zamku oraz podziemia z grobami. Nasz czas pobytu był wykorzystany maksymalnie na grę, zabawę, zwiedzanie i odpoczynek po ciężkich dniach.  Dodatkową atrakcję stanowiła dyskoteka oraz  uroczystość otwarcia z udziałem wszystkich uczestników imprezy oraz programem pokazów sportowych uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Krakowie, która to szkoła była gospodarzem imprezy.  Tym razem zmieniliśmy sposób transportu z kołowego na szynowy. Świetne połączenie Małkini drogami kolejowymi to zapewne atut naszej miejscowości, który skrzętnie wykorzystaliśmy. Było szybko, wygodnie, ciepło i bezpiecznie.

 

Osoby związane z naszym klubem, poświęcają bardzo dużo czasu i energii na zdobycie funduszy na bieżącą działalność. Bardzo duże kwoty pochłania nas obsługa transportu na mecze ligowe, w których to kosztach pomagały nam sołectwa. Bardzo dziękuję Zarządowi UKS-u, który podjął decyzję, na zakończenie udanego sezonu, o pokryciu kosztów udziału zawodniczek i trenera w turnieju. Rodzice dziewcząt pokrywali tylko koszty dojazdu (85 zł) na tą 3-dniową, bardzo fajną, imprezę. 

UKS „Dwójka” Małkinia zaznaczył, po raz pierwszy, swój udział w wydarzeniu. Możemy śmiało podsumować go jako bardzo udany a ja jako trenerka widzę nasz zespół w bardzo dobrej formie i mam nadzieję, że przełoży się to na wyniki podczas Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej – piłka ręczna dziewczęta gimnazjada, które odbędą się już 12-14 maja w Sochocinie (rejon Ciechanów).   

 

  

  

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!