Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_169_16777215_00_images_zdjecia_2017_UKS2-rodzice_1.jpgPo pracowitym i niezwykle intensywnym, kolejnym roku, UKS „Dwójka” Małkinia Górna powoli cieszy się z tegorocznych dokonań oraz zbiera żniwo ciężkiej pracy 25 dziewcząt trenujących w klubie. Z punktu widzenia opiekuna i trenera dwóch drużyn, od samego początku 15-sto letniej już historii małkińskiego szczypiorniaka, muszę przyznać, że był to bardzo udany rok, pod wieloma względami.

 

Pod koniec września tamtego roku wystartowały nasze drużyny – dzieci (dziewczęta) i młodziczki, w Mazowieckiej Lidze Dzieci i Młodzieży, koordynowanej przez Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej. Dzieci, zgłoszone były do grupy B tzw bez awansu – są to drużyny młodszych dziewcząt (IV i V klasa sp) a młodziczka czyli gimnazjalistki grała w grupie eliminacyjnej z której nie awansowała do grupy o miejsca 1-8 lecz pozostaliśmy w grupie o miejsca 9-16 gdzie ostatecznie zajęłyśmy (prawdopodobnie) 1 miejsce. Jest to nie lada wyróżnienie dla naszego ośrodka, gdyż mamy dzieci z jednej, niezbyt dużej, szkoły bez oddziałów sportowych. Nigdy jeszcze, drużyna z Małkini nie była w środku stawki rozgrywkowej na Mazowszu obok takich zespołów jak Płock, Warszawa, Pruszków czy Mława. Chodzi o drużynę, którą w 100% stanowią dziewczęta z naszej miejscowości. 

Dziewczęta ze szkoły podstawowej zakończyły swoje zmagania  podczas XV Wiosennego Turnieju Piłki Ręcznej (19 marca) natomiast ostatni mecz młodziczki, odbył się 2 kwietnia w Szkole Sportowej na ul. Konwiktorskiej w Warszawie. Dla naszych zespołów młodzieżowych jest kilka płaszczyzn działania. Pierwsza to rozgrywki ligowe odbywające się np. raz na miesiąc ( w przypadku dzieci) oraz co tydzień (młodziczka), druga to turnieje i mecze towarzyskie (młodziczka wzięły udział w 3 turniejach wyjazdowych oraz 2 turniejach organizowanych przez nasz Klub) a ostatnia płaszczyzna to rozgrywki szkolne w których starsze dziewczęta odniosły sukces zarówno w powiecie jak i w rejonie (zwycięstwo w zawodach międzypowiatowych w sobotę 8 kwietnia u nas na sali). Jeśli chodzi o dzieci, niestety niedyspozycja zdrowotna dzieci w grudniu 2016r nie pozwoliła wygrać im zawodów powiatowych czyli w szkolnych zawodach na tym etapie zakończyły swoje zmagania.

 

W klubie sporo się dzieje z dziećmi i dla dzieci. Przed nami potwierdzony już wyjazd młodziczki do Krakowa na Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Lajkonik CUP (21-24 kwietnia), zawody szkolne ,wojewódzkie, w Sochocinie (12-14 maja 2017r) oraz, jak co roku, obóz letni w Augustowie (17-26 lipca 2017r) . Już możemy powiedzieć o planach - początek kolejnego sezonu (19-24 sierpnia 2017r) wyjazd do Giżycka na Festiwal Piłki Ręcznej.

 

Do napisania tych paru słów ogromnego skrótu,  skłoniły mnie podsumowania (zakończenie ligi i awans na „Mazowsze” w zawodach szkolnych)  naszych tegorocznych dokonań, sukcesy, atmosfera panująca w klubie oraz grono wspaniałych ludzi (Zarząd i rodzice zawodniczek) skupionych przy UKS-ie.  Ci ostatni są ogromnie zaangażowani w aktywność swoich dzieci, czerpią z tego satysfakcję i radość, rodzice którzy nie szczędzą pomysłów, czasu, kosztów,  słów i gestów wsparcia dla UKS-u, wszystkich dziewcząt w zespole jak i dla mnie.  Swoją postawą pokazujecie Państwo ile można zrobić własnym zaangażowaniem i chęcią pomocy, nie pytając i żądając w zamian. Muszę przyznać, że tak zintegrowanej drużyny dzieci jak i  ich rodziców jeszcze nie miałam. Dziękuję Wam za to i mam nadzieję, że będziecie wzorem dla rodziców kolejnym moich drużyn.

 

  

 

SFbBox by website

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd