Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_zdjecia_2017_uks2-gizycko2017_gizycko2017-8.jpg

Wakacje 2017 powoli ale nieuchronnie przechodzą do historii. W tym roku, końcówkę wakacji, młode szczypiornistki z UKS „Dwójka” Małkinia Górna, spędziły na bardzo dużej imprezie handballowej zwanej XIV Mazurskim Festiwalem Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Wydarzenie to odbyło się w dniach 19-24 sierpnia w Giżycku. W imprezie wzięło udział ponad 700 zawodników i zawodniczek z Polski i państw sąsiednich.

Nasze dziewczęta wzięły udział w rozgrywkach w kategorii juniorka młodsza. Niestety w sporcie wygląda to tak, że im starsza kategoria wiekowa tym mniej drużyn w niej startuje. Tak samo było w naszym przypadku. W naszej grupie wiekowej wystartowały cztery silne zespoły. Były to kadry wojewódzkie z województw podlaskiego i lubelskiego oraz zespół z Brodnicy, który należy do czołówki polskiej w tej kategorii. Małkinianki, poza tym , były zespołem w tzw młodszym roczniku czyli rywalizacja była trudna.

  

b_300_353_16777215_00_images_herb_malkinia.png

 

Dziewczęta przegrały mecze ale nawiązały walkę na poziomie wygranej bądź remisu po pierwszej części poszczególnych pojedynków. Na przestrzeni czterech dni, w których prowadzone były gry, rozegrałyśmy 6 meczów - mecz i rewanż. Celem naszym było wejście w okres przygotowawczy do Mazowieckiej Ligi Juniorki Młodszej, który rozpoczniemy już 9 września 2017r, meczem wyjazdowym do Warszawy. Oprócz charakteru sportowego, wyjazd miał również spełnić inne nasze oczekiwania dydaktyczne, krajoznawcze i towarzyskie i na każdej płaszczyźnie spełnił nasze oczekiwania. Organizatorzy umożliwili nam spotkanie przy ognisku, rejs statkiem po jeziorze Niegocin a opiekunki grupy pamiętały o przemierzeniu tego jakże urokliwego miasta, będącego stolicą Mazur, w pieszych wędrówkach.

 

W wyjeździe mogło wziąć udział 14 dziewcząt zgłoszonych do ligi w sezonie 2017/2018. Pojechały natomiast tylko 11 zawodniczek. Przyczyną braku udziału pozostałych nie była bariera finansowa, gdyż Zarząd UKS-u postarał się aby dziewczęta i ich rodzice ponieśli tylko symboliczny koszt udziału w Festiwalu. Podstawowe koszty udziału każdej zawodniczki to zasługa zdobytych środków w ramach realizacji zadania publicznego ogłoszonego przez Gminę Małkinia Górna w kwietniu 2017r. Była to doskonała furtka dla działaczy klubu w osobach Pana Zbigniewa Baczewskiego i Ewy Kruszewskiej, którzy pisząc ofertę do UG w Małkini Górnej zrobili tak doskonałą nagrodę za zakończony sezon i przed początkiem nowego. Bardzo dziękujemy za życzliwość i pomoc naszemu klubowi wszystkim, którzy wskazali nam taką furtkę oraz pomogli w zawiłościach formalnych. Bardzo dziękujemy Pani Wójt Bożenie Kordek, za przychylność i pomoc naszemu klubowi, który działa dzięki zaangażowaniu Zarządu UKS-u oraz wsparciu władz samorządowych.

Dziewczęta trenujące w naszym klubie, kontynuują karierę sportową tylko będąc uczennicami małkińskiej „dwójki”. Przez ten czas są szkolone, rywalizują, podnoszą swoje umiejętności i wyniki, wyjeżdżają, zwiedzają a także pracują na przyszłe wspomnienia. Na pewno wyjazd do Giżycka na Festiwal, będzie tym wspomnieniem, które wywoła za kilka już lat, uśmiech na ich twarzach.  

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!