Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

W dniu 28 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej odbył się gminny etap OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00 na terenie hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek.

Wszystkich uczestników oraz gości przywitała Pani Danuta Włodarczyk – Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Małkini Górnej, natomiast Pan Józef Marek Jastrzębski - Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej omówił zasady przeprowadzenia turnieju.

W Turnieju wzięły udział 4-osobowe drużyny ze wszystkich szkół podstawowych oraz 3-osobowe drużyny ze wszystkich gimnazjów z ternu naszej gminy. Podczas turnieju każda drużyna musiała wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną.

 


REKLAMA

Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Pierwsza część Turnieju polegała na rozwiązaniu testu. Natomiast podczas części  sprawnościowej zawodnicy musieli pokonać na rowerach tor przeszkód takich jak: ósemka, slalom z ogranicznikiem, korytarz z desek, przedmiot do przewożenia, bramka.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w osobach: Naczelnik Wydziału - nadkomisarz Pani Ewa Dmochowska oraz Zastępca Naczelnika  - starszy aspirant Pan Marek Brzostek.

 

W tegorocznym turnieju największą liczbę punktów w kategorii szkoły podstawowe - indywidualnie uzyskali:

I miejsce zajął Jakub Zaręba – SP Nr 2,

II miejsce zajął Wojciech Sokołowski – SP Kańkowo,

III miejsce zajęła Zuzanna Kruszewska SP Nr 2.

 

W kategorii gimnazja – indywidualnie: 

I miejsce zajął Mateusz Sobotka – PG Prostyń,

II miejsce zajął Łukasz Roguski PG 2,

III miejsce zajął Adam Kursa PG 2.

 

W eliminacjach grupowych w kategorii szkół podstawowych 

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 w Małkini Górnej,

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kańkowie,

III  miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Orle.

 

W kategorii gimnazja 

I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Małkini Górnej,

II miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Małkini Górnej,

III miejsce Publiczne Gimnazjum w Prostyni.

 

Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach będą reprezentowały naszą gminę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 12 maja b.r. w Wąsewie. Już teraz trzymamy za nich kciuki!

 

Turniej został przygotowany i zorganizowany przez Gminny Komitet Organizacyjny, w składzie: Koordynator Gminny Pani Danuta Włodarczyk – Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Małkini Górnej, Przewodnicząca Pani Mieczysława Porucznik – Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej oraz asystent przewodniczącego Pani Jolanta Rydzewska- pedagog Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej.

Uczniów do tegorocznego turnieju przygotowywali nauczyciele: ZSG w Małkini Górnej – SP – Pani Irena Długoborska,  ZSG w Małkini Górnej – PG – Pani Agnieszka Pajura,  ZSG w Prostyni – SP – Pani Iwona Maliszewska, ZSG w Prostyni- PG – Pani Małgorzata Siwerska, SP Nr 2 w Małkini Górnej – Pani Dorota Sławińska, PG Nr 2 w Małkini Górnej – Pani Marzena Rolek, SP w Kańkowie – Pani Hanna Tarnowska, SP w Kiełczewie i SP w Glinie: Pani Danuta Osiadacz, SP w Orle – Pani Dorota Rzempołuch.

Na zakończenie turnieju Wójt Gminy Pani Bożena Kordek wręczyła zwycięskim drużynom dyplomy i nagrody, w postaci książek oraz akcesoria rowerowe dla uczniów, którzy zdobyli indywidualnie największą łączną liczbę punktów. Pogratulowała wszystkim zawodnikom udziału i woli rywalizacji sportowej. Obu drużynom, które zakwalifikowały się do etapu powiatowego życzyła powodzenia.

Tradycyjnie każdy uczestnik otrzymał gadżety tematycznie związane z Turniejem. W tym roku były to lekkie plecaki z odblaskami oraz książeczki edukacyjne pt. „Zagadki drogowe”, które Komitet Organizacyjny otrzymał dzięki uprzejmości Wydziału Informacji i Promocji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Książeczki zostały również przekazane wszystkim czwartoklasistom jako pomoc edukacyjna do uzyskania karty rowerowej.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SFbBox by website

DMC Firewall is a Joomla Security extension!