Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś jest
Imieniny obchodzą:

Jesteśmy z Wami od 2001 roku

Chcesz zareklamować się na naszej stronie internetowej? Sprawdź ceny reklam. Cennik znajdziesz w dziale OGŁOSZENIA - REKLAMA

b_300_225_16777215_00_images_zdjecia2018_100_urodziny_siwek_MSI_1.JPG„Seniorzy stanowią dziś nie tylko coraz liczniejszą, ale przede wszystkim niezwykle istotną grupę naszego społeczeństwa” napisał Premier Mateusz Morawicki w liście nadesłanym z okazji 100. urodzin do pani Marcjanny Siwek z Małkini Górnej.

 

Dostojna Jubilatka urodziła się 27 stycznia 1918 r. w Glinie jako Marcjanna Pierzchanowska. W roku 1938 wyszła za mąż za Kazimierza Samsla, wkrótce też przyszła na świat ich córka. Młoda para zamieszkała w Małkini Górnej, tam też pracowali w rodzinnym gospodarstwie rolnym. Po tragicznej śmierci męża w roku 1942 pani Marcjanna poślubiła Piotra Siwka. Z tego związku narodziła się trójka dzieci. W następnych latach rodzina powiększyła się o 8 wnuków i 11 prawnuków. 

Wnuki wspominają, że mimo wielu obowiązków babcia zajmowała się także kobiecymi robótkami ręcznymi, a jej specjalnością było tkactwo.

Składając życzenia Dostojnej Jubilatce Bożena Kordek - Wójt gminy Małkinia Górna powiedziała „Tak wyjątkowa i wzniosła chwila, jaką jest 100 rocznica urodzin nie zdarza się w naszej gminie często. Dar, którego Pani doświadcza jest skarbnicą oraz drogocennym dziedzictwem dla naszych pokoleń i stanowi szczególną wartość dla osób najbliższych”.

Życzenia zdrowia i wielu spokojnych lat oraz podziękowania za lata ciężkiej pracy złożyli Jubilatce: Ewa Ferenc – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Małkini Górnej, Beata Ponichtera – kierownik PT KRUS w Ostrowi Maz. i Marcin Grabowski – kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce.

 

 

SFbBox by website

Our website is protected by DMC Firewall!